قیمت ایزو

قیمت ایزو در ایزو دیاکو

قیمت ایزو در ایزو دیاکو

مشتریان و متقاضیان ایزو در مواجهه با شرکت های مشاور ایزو اغلب این سوال را مطرح می کنند که قیمت ایزو چگونه محاسبه می شود. شرکت های مشاوره ای و موسسات صدور گواهینامه ایزو بسته به فاکتورهای مختلفی نرخ های مختلفی برای صدرو ایزو دارند. این شرکت ها قادرند برای هر سازمان با هر میزان بودجه بندی برنامه اخذ ایزو تهیه کرده و بر همان اساس میزان قیمت را تعیین کنند.

چه فاکتورهایی در میزان قیمت ایزو موثرند؟

عواملی که در تعیین هزینه صدور گواهینامه ایزو و همچنین برآورد هزینه استقرار ایزو نقش دارد، متعدد هستند. اما لازم است هر یک از آن ها را به صورت جداگانه بررسی و ارزیابی شود.

اولین عامل در تعیین قیمت ایزو اصالت و استعلام گواهینامه ایزو است. مراکز صدور گواهینامه ایزو CB اگر از مراکز اعتبار بخشی مجوزهای لازم را داشته باشد به دلیل اصالت بین المللی که در گواهینامه های صادره از آن وجود دارد، به تبع قیمت ایزو نیز بیشتر می شود. بدیهی است شرکت اخذ ایزو که دارای اعتبار رسمی از سازمان ملی استاندارد ایران باشد گواهینامه های گران تری نسبت به شرکت های خصوصی صدور گواهینامه ایزو که گواهینامه های جعلی صادر می کنند، عرضه می کنند.

عامل دیگری که در میزان هزینه ایزو اثر گذار است، وجود یا عدم وجود ممیزی است. فرایند ممیزی خود شامل هزینه های چانبی دیگری است که در قیمت نهایی گواهینامه ISO تاثیر دارد. ممیزی به این معنی است که سازمان درخواست کننده ایزو از نظر پیاده سازی الزامات استاندارد مورد آزمون قرار گیرد. این آزمونها شامل مواردی است که انطباق فرایندهای سازمان را با بندهای استاندارد مورد بررسی قرار دهد و نقاط عدم انطباق را شناسایی کند. این نقاط عدم انطباق توسط شخص مشاور بررسی و راهکارهایی برای ایجاد سازگاری در آن ها پیشنهاد می شود.

مشاوره ایزو نیز به این دلایل شامل هزینه می شود، هزینه هایی نظیر رفت و آمد مشاور، اقامت و دستمزد وی نیز به این مبالغ اضافه می شود.

شرکت های صدور ایزو مشتریانی که قصد اخذ ایزو ارزان را دارند را باید به سمت به اخذ گواهینامه ایزو بدون ممیزی سوق دهند تا بتوانند با هزینه کمتری ایزو تهیه کنند. لازم است بدانید که گواهینامه ایزو بدون ممیزی بی اعتبار نبوده و فقط از مراحل ممیزی صرف نظر شده است. همچنین نام دیگری که به گواهینامه ایزو بدون ممیزی اطلاق می شود گواهینامه فوری ایزو است.

چه عواملی در هزینه استقرار ایزو اثرگذار است ؟

پیاده سازی و استقرار ایزو مشمول هزینه های زیادی می شود که در نتیجه آن نمی توان مبلغ ثابتی را برای آن در نظر گرفت. از جمله عواملی که در هزینه پیاده سازی استاندارد ISO دخالت دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اندازه سازمان
 • موضوع کار سازمان
 • ریسک پذیری در فعالیت سازمان
 • تعداد پرسنل
 • استاندارد ISO درخواستی

هزینه های پیاده سازی و ممیزی استانداردهای تخصصی از استانداردهای عمومی نظیر ایزو 9001 و گواهینامه IMS بسیار بیشتر است زیرا باید آزمونهایی ویژه همان استاندارد را عملیاتی کرد.

مشتریانی که نمی خواهند بودجه زیادی برای اخذ ایزو صرف کنند بهتر است برای گواهینامه عمومی به سراغ اخذ فوری گواهینامه ایزو 9001 و همینطور اخذ فوری گواهینامه IMS بروند. چرا که علاوه بر ارزان بودن در زمان صدور گواهینامه نیز صرفه جویی خواهد شد.

در استانداردهای تخصصی چه هزینه هایی اضافه می شود؟

استانداردهای تخصصی به دلیل ماهیت خود باید آزمونهای تخصصی ویژه ای را برای ممیزی و پیاده سازی بگذرانند. در برخی استانداردها هزینه تجهیز محیط کار و آزمایشگاه ها می بایست لحاظ شود مانند استاندارد ایزو 17025. همچنین در برخی دیگر از استانداردها مانند استاندارد GMP محیط کار و فرایندها باید تغییر کنند و استانداردسازی شوند.

آیا مزایای صدور گواهینامه ایزو برای سازمان خود را میدانید؟

اکثر مدیران بر این باور هستند که تغییر در روش سازمانی کسب و کار هزینه های اضافی را برایشان در بر خواهد داشت. این امر کاملا صحیح است و با در نظر گرفتن این نکته که متقاعد شوند این هزینه ارزش این را دارد که باعث سود آوری و حفظ اعتبار و افزایش ارائه کیفیت خدمات سازمانی جهت پیشرفت کسب و کارشان خواهد شد.

تیم ایزو دیاکو در اشرع وقت و با مناسبترین نرخ صدور گواهینامه بین المللی ایزو در کرج را برای شما مقدور و قابل اجرا خواهد کرد.

مدیران با درخواست و پیاده سازی استانداردهای ایزو باعث میشوند:

 • یک موج رقابتی و ایجاد روابط تجاری با کشورها و شرکت های مختلف ایجاد خواهد شد.
 • سازمان و کسب و کار خود را به بهترین نوع عملکرد پیش ببرند.
 • کاهش درخواست باز پرداخت و عدم رضایت و شکایت مشتریان میشود.
 • باعث افزایش رضایت مشتریان و متحول شدن فروش خود میشوند.
 • باعث افزایش برند سازمانی و اعتبار شرکت خود خواهند شد.
 • هزینه صدور گواهینامه ایزو باعث میشود تا از اشتباهات، خطاهای انسانی، و کمبود اطلاعات سازمانی جلوگیری شود.

قیمت ایزو و صدور و پیاده سازی سیستم ISO در کرج به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان هزینه صدور گواهینامه ISO در ایران بستگی به موقعیت مکانی دارد ؛

 • هزینه مشاوران جهت مشاوره و ممیزی در استان محلی کمتر از دیگر استان ها میباشد.
 • قیمت ایزو و صدور گواهینامه iso 9001  برای بومی های استان تهران با دیگر استان های همجوار متفاوت است.
 • هزینه صدور و پیاده سازی ایزو برای شرکتی با تعداد پرسنل 10 نفر به نسبت یک شرکت با تعداد پرسنل 100 نفر کاملا متفاوت است…

همچنین عوامل دیگری مانند موارد زیر در قیمت ایزو موثر است :

 • هزینه صدور گواهینامه ISO بستگی به اندازه سیستم و پیچیدگی آن بستگی دارد.
 • تعداد کارکنان سازمان ها نقش مهمی در میزان هزینه صدور گواهینامه خواهد داشت.
 • بستگی به محدوده اجرا دارد و برا ی هر پروژه متفاوت است.
 • استخدام کارمند کنترل کیفیت طبق الزامات سازمان استاندارد.
 • ارتقاء و اصلاح ارائه مبانی و منابع جهت برآورده کردن اهداف سازمان در راستای کنترل کیفیت و پیاده سازی های ایزو.
 • هزینه اجرا و نگهداری بعد از صدور گواهینامه iso.
 • حق الزحمه ممیزی نیز بستگی به تعداد گواهینامه های درخواستی دارد (ایزو 9001 ، گواهینامه IMS ، اخذ فوری ایزو 14001).

شرایط و هزینه تمدید گواهینامه ایزو ارزان توسط هلدینگ بین المللی دیاکو

مدت اعتبار هر گواهینامه ایزو صادر شده توسط تیم ایزو دیاکو سه سال میباشد.متقاضی قبل از به اتمام رسیدن مدت زمان اعتبار گواهینامه های خود با کارشناسان ایزو  ما ارتباط برقرا خواهد کرد و جهت تمدید گواهینامه های ISO خود اقدام مینماید.

همچنین هزینه تمدید گواهینامه ایزو بین 50 تا 70 درصد مبلغ صدور میباشد و در مدت زمان یک هفته تا ده روز کاری خدمتشان ارائه داده میشود.

برای شرکت در مناقصات داخلی با چه هزینه ای میتوان درخواست گواهینامه ایزو داد؟

برای شرکت در مناقصات و مزایده های داخلی میتوان از ایزوهای صادر شده توسط هلدینگ بین المللی دیاکو استفاده کرد. این گواهینامه ها به نوع فعالیت کاری و حوزه فعالیت شما بستگی دارد.

به طور مثال گواهینامه  سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001  را برای تمامی کسب و کارها و نوع فعالیتهای مختلف میتواند کاربردی باشد. همچنین در حوزه پیمانکاری میتوان از گواهینامه IMS  (سیستم مدیریت یکپارچه) بهره برد که شامل گواهینامه ISO 9001 ، گواهینامه ISO 14001 ، و ISO 45001  استفاده کرد.

تیم ایزو دیاکو با پشتیبانی عالی و سریع شما را همراهی کرده و کمک قابل توجهی برای رسیدن به هدف شما در رابطه با اخذ گواهینامه و استقرار سیستم ایزو مورد نظر در مجموعه شما خواهد داشت.

کافیست از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما در ارتباط بوده تا مراحل اخذ ایزو را با هزینه های مناسب خدمت شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی

تخفیف ویژه انواع گواهینامه های ایزو ISO