4 گواهینامه ایزو هتلداری

ایزو هتلداری

گواهینامه استاندارد ایزو هتلداری

تیم اخذ ایزو در ایزودیاکو در این مقاله سعی دارد تا گواهینامه های ایزو ویژه هتلداری و اماکن اقامتی را به متقاضیان معرفی کند. از آن جایی که هتل ها و اماکن اقامتی به صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط هستند، لازم است بیش از سایر اقشار در خصوص رعایت کیفیت و نحوه ارائه خدمات خود حساسیت داشته باشند.

در ادامه این مطلب قصد داریم لیستی تحت عنوان ایزو هتلداری را برای شماه تهیه کنیم که هر زمان که نیاز داشتید با مراجعه به آن در مورد ایزوهایی که برای هتل و اماکن اقامتی لازم است اطلاعات کسب کنید.

لیست ایزو هتلداری

تمامی موارد زیر از استانداردهای طراحی و منتشر شده سازمان جهانی استانداردسازی ISO است که به کمک صنعت گردشگری و هتلداری آمده است.

1. ایزو 9001 (سیستم مدیریت کیفیت):

سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 با تمرکز بر موضوع کیفیت سازمان دارنده را قادر می کند تا بر فرایندهای دخیل در کیفیت کنترل و نظارت داشته بود. کسب این ایزو در یک هتل، به آن در پیشبرد کلی کسب و کار، مدیریت میهمانان و ارتقاء عملکرد یاری خواهد رساند.

اگر تمایل دارید برای اخذ فوری گواهینامه ایزو 9001 اقدام کنید با مشاوران ایزودیاکو تماس بگیرید.

2.استاندارد FSSC 22000 (سیستم ایمنی مواد غذایی):

سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی یا همان FSSC 22000 برای اماکنی نظیر رستوران ها و البته هتل ها ضروری محسوب می شود. استاندارد  FSSC 22000  برای تمام سازمان هایی که در تولید و توزیع مواد غذایی کاربرد دارد. این استاندارد در کلاس جهانی بوده و برای تصویری که از برند می سازد بسیار موثر است.

3.ایزو 14001 (استاندارد ایزو زیست محیطی) :

ایزو 14001 استانداردی است که تبعات فعالیت های سازمان را برای محیط زیست به حداقل رسانده و بر آن نظارت می کند. این مورد از لیست ایزو هتلداری تا محموعه هتل با قوانین زیست محیطی بیشترین مطابقت را داشته باشد. این نکته سبب می شود که هتل آسیب های کمتری به محسط زیست وارد نماید.

4.گواهینامه ایزو 45001 (استاندارد ایزو ایمنی و سلامت) :

آخرین گواهینامه ای که در لیست ایزو هتلداری ارائه می شود ایزو 45001 است. این استاندارد متمرکز بر ایجاد محیط کاری امن برای کارکنان و پیشگیری از خطرات و کاهش ریسک ها است. هتل ها نبز مانند هر سازمان دیگری موظف هستند که از کارکنان خود در برابر خطرات محیط کار محافظت کنند. برای این منظور لازم است ایزو 45001 را پیاده سازی کنند.

لیست انواع ایزو هتلداری چه عواملی را تعیین کننده می داند ؟

هتلداری معمولاً رابطه بین میهمانان و کارکنان و خدمات هتل است. بنابراین می توان گفت رضایت مشتری در این بازار رقابتی و حفظ مشتریان سابق و جلب مشتریان جدید از اولویت های هتلداری است.

سه عامل تعیین کننده موفقیت در هتلداری چیست؟

1.انتظارات مشتری و کاربر

مرازک گردشگری و اقامتی باید به نیازهایی که مشتریان را به سمت آنها سوق داده است توجه ویژه ای داشته باشند. به همین دلیل است که مدیریت ارشد هتل ابتدا باید نیازهای بازار را درک و برای رفع هرجه بهتر آن ها بکوشد.

2.ارزش درک شده

مهمان یا مسافر یک هتل دارای ارزش خاصی است که هتل برای میهمانان خود فراهم می کند. مسافران ممکن است از تیلیغات، رسانه های اجتماعی جذب هتل شده باشد و به همین دلیل ارزش درک شده برای هتل داشته باشد. هتل باید این ارزش درک شده را همیشه تقویت کند و خدمات خود را مطابق با تبلیغات نگه دارد.

3.سطح کیفیت

برای یک هتل سطحی از کیفیت در خدمات وجود دارد که باید برای رضایت مشتریان همیشه بالای آن قرار گیرد. ایم گواهینامه های استاندارد  ایزو هستند که این سطح کیفی را قابت و یا رو به رشد نگه می دارند.

استقرار سیستم مدیریت کیفیت به استانداردسازی عملکردهای هتل کمک می کند و بعضی از این استانداردها برای رفتار و ارتباط با میهمانان است و برخی دیگر در مورد ارائه خدمات، ترتیب دادن اتاف و دیگر امکانات رفاهی دستورالعمل هایی می دهد.

اخذ ایزو هتلداری چه مزایایی دارد؟

1.ترویج بهترین شیوه ها

گواهینامه استاندارد ایزو بهترین روش برای استاندارد سازی عملیات و فرایندهای تجاری و خدماتی است. داشتن این استانداردها به سازمان و در اینچا هتل کمک می کند تا کارها را با بهتربن شیوه های بین المللی انجام دهد.

دارا بودن استانداردهای ایزو به هتل در انطباق با الزامات کمک کرده تا اطمینان حاصل کند که کارکنان، مواد عذایی و تجهیزات در محیطی امن و در شرایط درست نگه داری میشوند.

2.افزایش بهره وری در میان کارکنان

هر یک از استانداردهای لیست ایزو هتلداری  دارای اهداف و بینش خاص خود هستند که در نهایت به افزایش بهره وری و پیشرفت کارها کمک می کنند. همین نکته به کارمندان و کارکنان یاری می رساند تا از رویه های خاصی پبروی کنند و راندمان خود را از آنچه که در سوابق پیشین آماده است بهبود بخشند.

3.ارتقاء رضایت مشتری

ایزو 9001 درون خود ماژول هایی برای مدیریت مشتری و راهکارهایی برای افزایش رضایت او ارائه داده است که با پبروی از آن ها می توان رفتار صحیح تری با مشتریان و میهمانان هتل داشت و در نتیجه آن رضایت و فروش را افزایش داد.

دریافت مداوم بازخورد و بهترین شیوه ها مدیریت متضمن آن است که تمام نیازهای مشتری برآورده شود و در نهایت با کاهش شکایات مشتریان یکی از محورهای اصلی پیاده سازی ایزو 9001 تحکیم می شود.

4.ارتقاء سودآوری

گواهینامه ایزو که شامل دستورالعمل هایی برای بهوبد مستمر فرایندهاست همجنین به کارکنان انگیزه های لازم را برای جلی رضایت مشتریان می دهد.

رضایت مشتری به جذب مشتریان بیشتری می انجامد که این امر تاثیر مستقیم بر روی میزان سودآوری هتل دارد. برای همین است که استقرار یک یا تمام استانداردهای ایزو هتلداری مهم است.

5.فرصت های جدید بازار

داشتن استانداردهایی مانند ایزو به هتل در پایه ریزی یک رویه استاندارد در کارهی خود کمک می کند. همچنین به کارکنان می آموزد که جگونه با میهمانان  رفتار درستی داشته باشند. این نکات موجب می شود تا هتل شایسته حضور در بازارهای جدید باشد.

6.مدیریت تیم و کارکنان

آگاه بودن از اصول ندیریتی موجود در استانداردهای ایزو سبب می شود تا منابع انسانی هتل مدیریت شود. گواهینامه های ایزو هتلداری راهنماهایی برای مدیریت تیم هستند که از بروز اشکال در روند کار کارکنان جلوگیری می کنند.

 

به ظور خلاصه می توان گفت که صنعت هتلداری که مستقیماً با انسان ها در ارتباط است رعایت اصول مشتری مداری و ارائه خدمات با کیفیت به اندازه ای اهمیت دارد که بجث ایزو هتلداری در میان این قشر داغ تر از همیشه است. چرا که ساختار مستجکم و یکپارچه ای که این استانداردها به هتل می دهند در نهایت موجب افزایش سودآوری آن است.

برای این منظور ایزودیاکو به عنوان مرکز قابل اطمینان برای صدور گواهینامه معتبر ایزو در کرج واستانداردهایی که قابلیت استعلام گواهینامه ایزو دارند، از طریق مشاوران و تیم پشتیبانی خود می تواند خدمات شایسته ای برای مشتریان خود ارائه کند. برای این منظور می توانید از طریق شماره های تماس با مجموعه هلدینگ بین المللی دیاکو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی

تخفیف ویژه انواع گواهینامه های ایزو ISO