مشاور ایزو

شرکت مشاور ایزو

مشاور ایزو چیست؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم که شرکت های مشاوره اخذ ایزو چه تعهداتی دارند؟

سازمان بین المللی استانداردسازی ISO واقع در سوئیس اعضایی از 147 کشور دارد. سازمان جهانی ایزو به عنوان یک سازمان نظارتی شرایطی را برای ارتقاء کیفیت ارائه می دهد که طی گواهینامه هایی تصدیق می شود. سازمان ها و شرکت های متقاضی می توانند با دریافت مشاوره از شرکت های صادرکننده و مشاور ایزو در جهت کسب کیفیت روز افزون قدم بردارند. این شرکت ها برای تسریع و سهولت در روند اخذ ایزو به وجود امده اند که با این هدف به افراد و سازمان های متقاضی خدمات مربوطه را ارائه می دهند.

استانداردهای بین المللی ایزو یک چارچوب مشترک میان تامین کنندگان و کاربران یا مشتریان فراهم می کند. سازمان جهانی استاندارد سازی به عنوان بزرگترین توسعه دهنده استاندارد در جهان در تامین کیفیت، ایمنی و همچنین قابلیت انتقال، کارایی و قابلیت تعویض نقش به سزایی دارد. همچنین استانداردهای ایزو بازده سرمایه را تا حد زیادی افزایش می دهد.

گواهینامه های استاندارد همچنین در توسعه، ساخت و عرضه محصولات و خدمات بهینه تر، ایمن تر و کاراتر اثر گذار است. این استاندارد ها همینطور مبانی عملی را برای افزایش بهداشت و ایمنی و همچنین حفاظت از محیط زیست نیز ارائه می دهند.

مشاور ایزو چه نقشی ایفا می کند؟

مشتریان در بازار پر تلاطم و رقابتی امروز به دنبال کالاهای هرچه با کیفیت تر هستند، چرا که می خواهند در مقابل مبلغی که پرداخت می کنند از کیفیت خوبی بهره ببرند. در مقابل برای سازمان ها نیز شناخته شدن به عنوان برندی با کیفیت استانداردهای جهانی می تواند رمز موفقیت در بازار رقابتی کنونی باشد.

شرکت ها و کسب و کارهایی که تمایل به اخذ گواهینامه ایزو دارند باید در مورد انتخاب یک شرکت مشاور ایزو دقت کافی را داشته باشند، چرا که این تصمیم می تواند در نحوه سیر فرایند صدور گواهینامه معتبر ایزو موثر باشد. یک مشاور ایزو کاربلد می تواند روند صدور گواهینامه ایزو را تسریع کرده و برای مشکلات احتمالی در استقرار و پباده سازی ان در سازمان کمک کننده باشد. به همین دلیل است که مشاور ایزو باید نسبت به جریان فرایند و بهینه سازی لازم و مولفه های انطباق آگاه باشد.

توجه داشته باشید که یک مشاور ایزو نمی تواند برای سازمان ایزو اخذ کند، بلکه این شرکت CB است که می بایست ایزو را صادر کند. مشاور اخذ ایزو موظف است تا سازمان را با استانداردهای ایزو آشنا کرده و ممیزی کیفیت خارجی را برای حسابرس آماده و تنظیم کند.

سازمان پس از گذراندن مرحله ممیزی خارجی می تواند نسبت به اخذ گواهینامه ایزو اقدام کند. استانداردی مانند ایزو از آن جنبه که در تمام صنایع مورد نیاز است اهمیت ویژه ای دارد. شرکت ها بدون توجه به اندازه خود می توانند با اخذ گواهینامه ایزو ار مزایای اخذ ایزو بهره مند شوند. داشتن گواهینامه ایزو با ایجاد یک مزیت رقابتی به حضور فعالانه در بازار کمک می کند. از مزایای آن می توان به توجه به کیفیت در نظز مشتریان اشاره کرد.

تعهدات مشاور ایزو

هر کسب و کاری برای استقرار الزامات استانداردهای ایزو خط مشی های خود را دارد. تصمیم در جهت اجرای سیستم مدیریت ایزو زمانی گرفته می شود که شرکت بخواهد برای ورود به بازارهای جهانی خود را آماده کند. مشاور ایزو اگر معتبر و با تجربه کافی باشد می تواند با دانش خود در این زمینه راهگشای شرکت های خواهان پیشرفت باشد.

یک شرکت مشاور ایزو که بناست برای سازمان های نیازمند گواهینامه ایزو وظایف مشخصی را معین می کند تا عملکرد خود را بهبود ببخشند. این مهم در گروی همکاری متقابل شرکت و مشاور ایزو است.

به طور کلی می توان وظایف و تعهدات شرکت های مشاور ایزو را به صورت زیر برشمرد :

 1. آموزش کلیه کارکنان در خصوص مفاهیم و الزامات ایزو
 2. همفکری در انتخاب نماینده مدیریت
 3. مشاور و همفکری در طراحی چارت سازمانی، شرح وظایفو سنجش نیازهای آموزشی شرکت
 4. مشاوره در زمینه شناسایی فرایندهای سیستم مدیریت کیفیت و تعیین توالی و تعاملات این فرایندها، مشخص کردن معیارهای ارزیابی و ایجاد مکانیزم پایش فرایندها مطابق با واقعیات سازمان متقاضی ایزو
 5. طرح ریزی مدارک سیستم مدیریت کیفیت، از جمله اجرایی و دستورالعمل ها و راهنمایی های کاری برای تطبیق با نیازهای استاندارد در سازمان متقاضی
 6. تدوین نظامنامه کیفیت مطابق با نیازهای استاندارد
 7. توجیه کارکنان شرکت در رابطه با روش های اجرایی و راهنمایی ها و اصلاح و تکمیل این مدارک سازگار با توافق مشاور ایزو و کارکنان شرکت
 8. ایجاد نظارت بر اجرای سیستم مدیریت کیفیت در شرکت کارفرما و برطرف کردن اشکالات در موضوع قرارداد
 9. همراهی با کارفرما در جلسات بازنگری
 10. همکاری با کارفرما در ممیزی داحلی
 11. راهنمایی در انتخاب مرکز صدور ایزو
 12. مشاوره برای رفع نقص ها در پیش و پس از ممیزی
 13. حفظ رازداری در رابطه با کلیه اطلاعات و اسنادی که در زمان انجام مشاوره برای تحقق قرارداد ارائه شده است.

سخن پایانی

هلدینگ بین المللی دیاکو به عنوان یکی از برنرین شرکت های مشاور ایزو مرجعی معتبر برای دریافت و صدور گواهینامه معتبر ایزو در کرج است. این موسسه همچنین این مجموعه در زمینه اخذ گواهینامه ایزو فوری نیز فعال بوده و می تواند در کمترین زمان برای متقاضیان گواهینامه مورد نظر را صادر کند.

کارشناسان حوزه ایزو در مجموعه هلدنیگ دیاکو از طریق تلفن و شماره واتسپ پاسخگوی متقاضایان در زمینه های مراحل صدور گواهینامه ایزو در کرج و همینطور هزینه صدور گواهینامه ایزو در کرج و یا مسایلی نظیر تمدید گواهینامه ایزو و یا ابطال گواهینامه ایزو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی

تخفیف ویژه انواع گواهینامه های ایزو ISO