اخذ ایزو در گلستان

اخذ ایزو در گلستان با ایزو دیاکو

اخذ ایزو در گلستان با ایزو دیاکو

استان گلستان یکی از استان هایی است که همه روزه به ایزودیاکو درخواست اخذ ایزو ارائه می کند. این استان به دلیل موقعیت تجاری و اقتصادی خود ظرفیت های زیادی برای پیشرفت داشته و صنایع و تجار ان این موضوع را به درستی درک کرده اند. همین موضوع باعث شده است تا کارشناسان و مشاوران ما در ایزو دیاکو پذیرای درخواست های رسیده از این استان باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ایزو در گلستان تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

موقعیت شناسی

استان گلستان واقع در شمال غرب کشور و همجوار با استان های خراسان شمالی و مازندران و همچنین در جوار دریای کاسپین، قرار دارد. این استان با منابع و جاذبه های طبیعی خود یکی از زیباترین استان های ایران اسلامی است. استان گلستان با طبیعت منحصر به فرد خود همه ساله به عنوان یکی از مقصد های پرطرفدار برای گردشگران انتخاب می شود.

طبیعت خاص این استان را می توان با پارک ملی گلستان، پارک النگدره، جنگل ناهارخوران، آبشار زیارت،جنگل چهل چای، جنگل هزار پیچ و بسیاری مناظر چشم نواز دیگر به خاطر سپرد. همچنین استان گلستان جاذبه های تاریخی بسیاری برای علاقه مندان دارد. از جمله مشهور ترین آنان می توان به برج قابوس که بلندترین برج آجری در تمام دنیا است اشاره کرد. همچنین مسجد جامع گرگان نیز از دیگر بناهایی است که از دوره سلجوقی به جا مانده و مقصد بسیاری از تاریخ دوستان است.

استان گلستان با دسترسی به شبکه سراسری راه آهن نیز موقعیت خوبی از نظر مسیرها و دسترسی ها دارد.

اقتصاد استان گلستان مرهون کشاورزی و دام پروری خود است. این منطقه با بیش از دو میلیون هکتار زمین آبی و دیم، محصولاتی از جمله گندم، جو، پنبه و آفتاب گردان را به بازار کشاورزی ایران تزریق می کند. می توان گفت 50 درصد سهم پنبه و 10 درصد سهم گندم کشور را استان گلستان تامین می کند. از دیگر محصولات گلستان می توان به برنج، سویا، کلزا، بادام زمینی، سبزیجات، خیار، زیتون و … اشاره کرد.

ییلاق و قشلاق نیز در استان گلستان جایگاه خاصی دارد. این ایلات نیز به سهم خود نقش مهمی در اقتصاد استان ایفا می کنند.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که استان گلستان با ظرفیت خود سهم بزرگی از کیک اقتصاد کشور دارد، از همین گزاره می توان دانست که اهمیت اخذ ایزو در گلستان از کجا نشات می گیرد.

اهمیت اخذ ایزو در گلستان از چه روست؟

چنان که گفته شد گلستان با پتانسیل بالای گردشگری، دامداری و کشاورزی خود یکی از چرخ دنده های قدرتمند چرخ اقتصاد ایران است. از همین رو کسب  و کارهای این منطقه می بایست در ترسیم آینده خود بسیار هوشمند عمل کنند. صنایع و کسب و کارهای واقع در استان گلستان باید بین خود و رقبا وجه تمایزی ایجاد کنند تا مشتریان محصولات و خدمات آن ها را به دیگر محصولات مشابه ترجیح دهند. یکی از این وجوه تمایز اخذ ایزو در گلستان است. کارآفرینان می توانند با دریافت گواهینامه ایزو در استان گلستان خود این موقعیت را برای خود ایجاد کنند تا در بین رقیبان به عنوان یک برند با کیفیت در کلاس جهانی عرض اندام کنند.

اما اخذ ایزو در گلستان چه مراحلی دارد؟

اولین گام برای دریافت ایزو در گلستان مثل اخذ ایزو در یزد و همانند اخذ ایزو در شیراز با یک درخواست اخذ ایزو صورت می گیرد. سازمان خواهان گواهینامه ایزو با ارسال فرم ثبت سفارش ایزو به یک مرکز صادر کننده ایزو، تمایل خود را به دریافت این گواهینامه به صورت رسمی اعلام میکند.

در مرحله دوم مرکز صادر کننده درخواست سازمان را به همراه پیوست های آن بررسی و در صورت عدم بروز مشکل در ارزیابی های اولیه، یک مشاور ایزو به سازمان متقاضی معرفی میکند. مشاور با برگزاری دوره های آزمایشی در سازمان برای کارکنان و مدیران، نحوه پیاده کردن اصول استاندارد را تشریح کرده و برای ان یک برنامه ریزی مدون تنظیم می کند.

در گام سوم و پس از پیاده سازی اصول استاندارد توسط مشاور، سازمان درخواست دهنده به مرکز صدور برای انجام ارزیابی ها و ممیزی ها اعلام آمادگی می کند.

در مرحله آخر و چهارم، ممیز با حضور در سازمان ، جوانب و میزان استقرار سازمان را بررسی کرده و در صورت تکمیل تمام ضروریات، نتیجه را برای مرکز صدور ارسال می کند و مرکز نیز گواهینامه را صادر می کند. در صورتی که ممیز با اشکالاتی در مورد پیاده سازی استاندارد روبرو شود مراتب را به متقاضی و مرکز اعلام می کند. این موضوع سبب می شود تا روند صدور تا اعلام آمادگی مجدد سازمان برای ممیزی تعلیق شود. در این هنگام سازمان درخواست دهنده برای رفع نواقص پیاده سازی باید از یک مشاور کمک بگیرد و مجدد برای ممیزی درخواست دهد.

برای اخذ ایزو در گلستان به کجا مراجعه کنیم؟

ایزو دیاکو سالهایت که در موضوع اخذ ایزو فعال بوده و کارفرمایان بسیاری را از استان های مختلف کشور پذیرا بوده است. نام استان گلستان نیز از استان هایی است که همه روزه در دیاکو شنیده می شود. از این رو می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر اخذ ایزو در گلستان می توانید از امکان مشاوره تلفنی رایگان ایزو دیاکو بهره مند شوید. کارشناسان زبده ایزو دیاکو تا پایان مسیر اخذ ایزو همراه و راهنمای شما خواهند بود. همچنین می توانید برای استعلام گواهینامه های خود نیز با مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی