شرکت های صدور گواهینامه ایزو

شرکت های صدور گواهینامه ایزو

در رابطه با شرکت های صدور گواهینامه ایزو

شرکت های صدور گواهینامه ایزو یکی از مهمترین دغدغه های متقاضایان اخذ ایزو است.

شرکت ها و افراد با انگیزه های متفاوتی در صدد اخذ گواهینامه ایزو هستند. چیزی که برای این متقاضیان اهمیت دارد اعتبار و اصالت و استعلام گواهینامه ایزو است.

در ایران شرکتهای صدور گواهینامه ایزو متعدد هستند و با تحقیق و بررسی می توان یک مرجع معتبر برای این کار پیدا کرد. در ادامه این مطلب به بررسی مراجع و مراکز صدور گواهینامه معتبر ایزو در کرج و سایر نقاط کشور خواهیم پرداخت.

شرکت های صدور ایزو چه نام دارند ؟

همچنان که پیشتر در دیگر مقالات ایزودیاکو به آن اشاره شده است، CB نام دارند. CB یا به صورت کامل Certification Body به معنی بدنه صدور می باشد.

شرکت های صدور ایزو در کشور خدمات پیاده سازی و استقرار ارائه می کنند. به این معنی که شرکت های متقاضی دریافت ایزو باید از سوی مجموعه صادر کننده ایزو روند پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو توسط مشاوران امر انجام شده و پس از آن با احراز شرایط لازم گواهینامه استاندارد مورد نظر صادر می شود.

اعتبار سنجی شرکت های صدور گواهینامه ایزو

جالب است بدانید سازمان هایی که گواهینامه ایزو صادر می کنند، خود در ابتدا می بایست از نظر صلاحیت و کفایت مورد بررسی قرار بگیرند. سازمان ملی استاندارد در هر کشور موظف است که مراکز صدور ایزو را تحت نظارت خود قرار دهد. مراکز اعتباردهنده در هر کشور عضو سازمان جهانی استاندارد سازی ISO، به اختصار AB نامیده می شوند. Accreditation Body یا به اختصار AB به معنی بدنه معتبر است. مراکز AB خود نیز تحت پوشش و زیر نظر انجمن اعتبارسنجی بین المللی یا IAF فعالیت می کنند. انجمن IAF خود مورد تایید سازمان استاندارد سازی ISO است.

به این ترتیب می توان نتیجه گرفت CB به عنوان مرکز صدور گواهینامه معتبر ایزو باید مورد تایید مراجع AB باشد. مراجع AB  نیز خود تحت نظر IAF، و انجمن IAF نیز مورد تایید سازمان ISO است.

بنابراین برای شناخت گواهینامه معتبر ایزو باید به اعتبار مرکز   CB که آن را صادر کرده است توجه کرد.

اعتبار سنجی گواهینامه ایزو

دارندگان گواهینامه ایزو همواره نگران اعتبار گواهینامه های خود هستند. به همین علت اعتبار سنجی این گواهینامه ها اهمیتی بیش از آنچه به نظر می رسد دارد.

اگر به دنبال استعلام گواهینامه ایزو هستید ما شما را راهنمایی خواهیم کرد.

شرکت های صدور گواهینامه ایزو در ایران

شرکت هایی که اقدام به صدور گواهینامه ایزو می کنند، ممکن است توسط سازمان استاندارد کشور مورد تایید باشند یا به صورت خصوصی فعالیت کنند.

سازمان استاندارد ایران یا مرکز تایید صلاحیت ایران NACI از طرف انجمن اعتبار سنجی IAF مورد تایید بوده و صلاحیت آن احراز شده است. از همین نکته می توان نتیجه گرفت که مرکزی که مبادرت به صدور ایزو می کند باید از سازمان NACI تاییدیه داشته باشد. برای اطلاع از اعتبار مرکز صادر کننده باید به وبگاه سازمان تایید صلاحیت ایران یا NACI مراجعه کرد.

اعتبار مراکز خارجی صدور گواهینامه در ایران

عمده شرکت هایی که در ایران در حوزه صدور ایزو فعالیت می کنند، به صورت خصوصی فعال هستند. این مراکز خارجی که به دلیل اعتبار برند TUV دارای این نشان هستند، تحت اعتبار داکس آلمان نبوده و به صورت خصوصی اقدام به صدور ایزو می کنند.

در ایران انجمن انطباق سنجی IAFCB نهادی است که به بررسی انطباق مراکز صادر کننده ایزو یا CB می پردازد. چرا که شرکت هایی زیر نظر این نهاد فعالیت می کنند از اعتبار بیشتری برخوردار هستند. گفتنی است که مراجع خارجی صدور گواهینامه ایزو در ایران معمولاً از اعتبار لازم برخوردار هستند و سازمان ها و افراد برای شرکت در مناقصات به آنان مراجعه می کنند.

مزایای اخذ گواهینامه ایزو از هلدینگ بین المللی دیاکو

اگر هنوز از مزایای اخذ ایزو آگاهی ندارید توصیه می کنیم با تماس با مشاوران و کارشناسان ایزودیاکو اطلاعات لازم را کسب کنید. چرا که به کمک مشاوران ایزو دیاکو همچنین می توانید از هزینه صدور گواهینامه ایزو در کرج و یا از مراحل صدور گواهینامه ایزو در کرج و یا جای جای کشور آگاه شوید.

هلدینگ بین المللی دیاکو به عنوان یک مرکز صدور گواهینامه ایزو در کرج و سایر نقاط کشور، یکی از شرکتهای صدور گواهینامه ایزو است که صلاحیت لازم را برای پیاده سازی الزامات استاندارد و پشتیبانی آن و همچنین تمدید گواهینامه ایزو و یا حتی ابطال گوهینامه ایزو داشته و به مشتریان این اطمینان را می دهد که از مرکز قابل اعتمادی ایزو اخذ کرده اند.

برای ارتباط با مشاوران حوزه ایزو می توانید از طریق تماس با شماره 09364422550 و یا حساب واتسپ مجموعه دیاکو اقدام نمایید.خدمت گذاری به هموطنان همواره افتخار ماست.

6 دیدگاه در شرکت های صدور گواهینامه ایزو

  • isodiaku says:

   سلام
   بله ممیزی توسط کارشناس مربوطه در داخل مجموعه شما به صورت خوداظهاری انجام میشود
   نواقص و کم و کسری های سیستم را خدمتتان توضیح و اعلام میکنند
   و در نهایت گزارش ممیزی را خدمتتان ارائه میدهند

  • isodiaku says:

   سلام
   اعتبار گواهینامه های صادر شده سه ساله میباشند و شما دو سال دیگر برای تمدید گواهینامه های ایزو خود اقدام کنید

 1. شرکت ایران رضوی پایدار says:

  سلام
  شرکت ما در مشهد میباشد، آیا میتونم از طریق شرکت شما اقدام کنم؟ این دوری و فاصله مکانی، مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

  • isodiaku says:

   سلام بزرگوار
   خیر تمام مدارک را برای ما ارسال و ثبت را انجام خواهیم داد
   لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید
   09364422550

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی