استاندارد OHSAS 18001 (سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای)

ایزو بهداشت حرفه ای

OHSAS 18001 (استاندارد مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای) :

استاندارد OHSAS 18001 چیست؟

استاندارد OHSAS 18001 در واقع استانداردی است که شامل الزاماتی برای سازمان ها می شود که با هدف حفظ ایمنی شغلی و بهداشت حرفه ای کارکنان تدوین شده اند. سیستم مدیریت OHSAS 18001 ضوابطی را با هدف کنترل ریسک ها و بهبود عملکرد سازمان ها به آن ها ارائه می دهد. سیستم مدیریتی که OHSAS 18001 ارائه می دهد بسیار کارا، محبوب و فراگیر است، چرا که سازمان ها بهبود و ارتقاء راندمان کاری خود را در بهبود شرایط ایمنی و سلامت کارکنان خود یافته اند و برای این منظور این سیستم را در سازمان خود مستقر می کنند.

تاریخچه  OHSAS 18001

پیش از سال 1999 اقسام گوناگونی از استانداردها برای انتخاب در دسترس بود. پس از آن بود که کمیته ای با نظارت و رهبری سازمان استاندارد بریتانیا، استانداردهایی در رابطه با سلامت و بهداشت حرفه ای کارکنان طراحی کرد تا اولین نسخه آن در سال 1999 منتشر شد.

ارزیابی بهداشت حرفه ای در OHSAS 18001

سازمان ها با استقرار استاندارد ایمنی قادرند تا خطراتی که در کمین کارکنان است را کنترل و از بروز آن ها جلوگیری کنند. همچنین از این طریق می توانند بهره وری و عملکرد سازمان را بهبود ببخشند. OHSAS 18001 الزامانی را تعبیه کرده ست تا با رعایت آن ها خطرات و تهدیدات موجود در سازمان ها را تشخیص داده و پتانسیل بروز آن را به حداقل رسانده و از میان ببرند. تمام شرکت ها و سازمان امکان استفاده از این سیستم مدیریتی را دارند.

به طور کلی می توان برداشت کرد که تمرکز OHSAS 18001 بر سلامت شغلی کارکنان و بهبود بهداشت و ایمنی حرفه ای است. این استاندارد چارچوبی دقیق و توسعه یافته را برای مدیریت موثر بر سلامت و ایمنی حرفه ای در اختیار قرار می دهد.

هدف گواهینامه OHSAS 18001

هدف سیستم مدیریتی استاندارد OHSAS 18001 سازماندهی و استقرار مدیریت اثر گذار در سازمان ها برای بهبود شرایط ایمنی کار کارکنان است. این سیستم خطرات بالقوه را شناسائی کرده و راهکار موثر برای پیشگیری از آن و تامین امنیت کارکنان را ارائه می دهد. در حقیقیت OHSAS 18001 دستورالعملی برای اجتناب از خطرات احتمالی آینده است. با معیار های ارزیابی خطر امکانی برای شناسایی نقاط ضعف در سیستم های تولیدی سازمان فراهم می کند. از طرفی سبب توسعه ریسک پذیری فراگیر و سیاست های بهداشت و ایمنی شغلی در سازمان ها می شود. می توان گفت با ارزیابی ها و پیشگیری های هوشمندانه از خطرات احتمالی آینده، هزینه مقابله با آن ها برای سازمان بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. در سیستم مدیریت OHSAS 18001 ضوابطی اعم از توسعه سیاست های اقتصادی، مدیریت منابع انسانی و دیگر اقدام ها در جهت بهبود و ارتقاء رفاه و بهداشت شغلی تعبیه شده است، تا با رعایت آن سازمان قادر به کنترل و پیشگیری از خطرات طبیعی و غیر طبیعی احتمالی آینده شود.

هلدینگ بین المللی دیاکو در جهت اخذ و صدور OHSAS 18001 در خدمت شماست و میتوانید در اسراع وقت و در کمترین زمان این ایزو ارزشمند را برای شما عزیزان اخذ و صدور کنید.

هلدینگ بین المللی دیاکو از اولین موسسه های اخذ OHSAS 18001 در ایران است و شما میتوانید برای اخذ و صدور فوری این ایزو برای سازمان خود به صورت آنلاین و یا با تماس تلفنی ، این استاندارد را سفارش دهید.

اخذ گواهینامه OHSAS 18001، صدور گواهینامه OHSAS 18001

هلدینگ بین المللی دیاکو مرکزی امین و یک مشاور ایزو برای صدور گواهینامه معتبر ایزو است که به دو صورت حضوری و غیر حضوری خدمت رسان متقاضیان صدور گواهینامه ایزو در کرج است. همچنین برای آگاهی از مراحل صدور گواهینامه ایزو و همچنین هزینه صدور گواهینامه ایزو می توانید با کارشناسان این حوزه در دیاکو در تماس باشید.

استاندارد OHSAS 18001
اخذ استاندارد OHSAS 18001

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی

تخفیف ویژه انواع گواهینامه های ایزو ISO