6 گواهینامه ایزوهای مراکز آموزشی

ایزوهای مراکز آموزشی در ایزو دیاکو

گواهینامه ایزوهای مراکز آموزشی و آموزشگاه ها در ایزودیاکو

سازمان جهانی استاندارد سازی ISO گواهینامه های استانداردی را برای مراکز آموزشی و آموزشگاه ها تهیه دیده است تا این مراکز بتوانند فعالیت های خود را تحت کنترل همه جانبه درآورند. تیم کارشناسان ایزو دیاکو با نظر به اینکه مراکز آموزشی نیز همچون دیگر مشاغل نیاز دارند از گواهینامه های حوزه خود مطلع شده و آن ها را بشناسند، این مقاله را ترتیب داده اند تا بتوانند کمک حال این قشر باشند.

از آنجا که ارتقاء و حفظ کیفیت در هر شغلی فاکتوری تعیین کننده است، آموزشگاه ها نیز باید در جهت این هدف و دیگر اهداف آموزشی خود نسبت به اخذ گواهینامه ایزوهای مراکز آموزشی اقدام نمایند.

در مقاله پیش رو قصد داریم به لزوم استقرار گواهینامه های بین المللی  و انواع ایزوهای مراکز آموزشی بپردازیم، تا پایان این مطبل همراه ما باشید و برای طرح سوالات خود با شماره های تماس مجموعه ارتباط برقرار کنید.

انواع گواهینامه ایزوهای مراکز آموزشی

گواهینامه های مختلفی را می توان به مراکز آموزشی پیشنهاد کرد، اما تمام این توصیه ها نقاط مشترکی دارند که در هر بسته تکرار می شوند. برخی از آن ها از دسته گواهینامه های عمومی و برخی دیگر تخصصی هستند. این گواهینامه ها را در ذیل این مطلب نام برده و هریک را به طور خلاصه تعریف خواهیم کرد :

1.گواهینامه ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت

اولین عضو لیست انواع ایزوهای مراکز آموزشی استاندارد ایزو 9001 است. این گواهینامه الزامات و دستورالعمل هایی را برای کنترل مفهوم کیفیت در روند تولید محصول یا ارائه خدمات در اختیار می گذارد. از آن جا که کیفیت در آموزش، کادر آموزشی و محیط آموزشی از اهمیت ویژه ای نزد علم آموران برخوردار است، استقرار این گواهینامه در یک مرکز آموزشی می تواند تا حد زیادی بر درآمد مجموعه تاثیرگذار باشد.

اگر برای اطمینان از اثرگذاری این گواهینامه می خواهید از متن الزامات ان آگاه شوید، ایزو دیاکو متن استاندارد ایزو 9001 نسخه 2015 را برای شما به فارسی ارجمه کرده است. همچنین چنانچه نیاز به اخذ فوری گواهینامه ایزو 9001 دارید می توانید روی ایزودیاکو حساب کنید!

2.ایزو 10004 استاندارد ایزو رضایتمندی مشتری

استاندارد ایزو 10004 یکی دیگر از انواع توصیه شده ایزوهای مراکز آموزشی است که اهمیت بسیاری دارد. از آنجا که مراکز آموزشی با ارائه خدمات با مشتریان و کاربران خود در تعامل مستقیم هستند، لازم است رضایت مندی مشتری را اولویت خود قرار دهند. متن قارسی استاندارد ایزو 10004 با تمرکز بر نحوه جلب رضایت مشتری سعی بر آن دارد تا با افزایش رضایت، تعدا مشتریان را به صورت روزافزون افزایش دهد.

3.ایزو 10002 استاندارد رسیدگی به شکایات مشتریان

استاندارد ایزو 10002 بسیار شبیه به ایزو 10004 به نظر می رسد. با این تفاوت که ایزو 10002 سیستم و ساز و کاری را برای دریافت و رسیدگی به شکایات رسیده از طرف مشتریان تهبیه می کند. این سیستم از این رو دارای اهمیت است که به مشتریان این اطمینان خاطر را می دهد که شکایات آن ها شنیده شده و سازمان در جهت رفع آن در تلاش است. این نکته در مراکز آموزشی میان علم آموزان این پیام را منتشر می کند که می توانند نسبت به خدمات آموزشگاه انتقاد سازنده داشته باشند.

4.گواهینامه ایزو 10015 استاندارد ایزو اثربخشی آموزش در سازمان

دیگر عضو فهرست ایزوهای مراکز آموزشی ایزو 10015 است. این استاندارد نیازهای آموزشی مجموعه را شناسایی کرده و برای تامین این نیازها برنامه ریزی های لازم را انجام می دهند. مراکز اموزشی باید علاوه بر آموزش علم آموزان خود نیازهای آموزشی خود و کارکنان خود را نیز در نظر بگیرند. زیرا کادر آموزشی زبده و آموزش دیده می تواند خدمات بهتری به کاربران ارائه داده و در نتیجه رضایتمندی مشتریان را افزیش دهد. بنابراین لازم است کارکنان مراکز آموزشی نیز نسبت به ارتقاء خود حساس باشند.این استاندارد با ایجاد احساس نیاز به فراگیری در سارمان سبب می شود که مجموعه آموزشی همواره در مسیر پیشرفت باشد.

5.گواهینامه ایزو 29990 استاندارد ایزو مدیریت کیفیت آموزش

ایزو 29990 سیستم مدیریت کیفیتی است که برای مراکز آموزشی و آموزشگاه ها طراحی شده است. این گواهینامه ساختار و راهنمایی هایی را برای اجرای فرایندهای آموزشی با کیفیت در اختیار مجموعه قرار می دهد.

استاندارد 29990 استانداردی است که بر آموزش عیر رسمی تمرکز دارد و هدف آن رسیدن به کیفیت در این نوع آموزش است. لازم است بدانید در متن استاندارد ایزو 29990 کلمه آموزش با عبارت خدمات یادگیری جایگزین شده است و بر نتایج فرایندهای آموزشی تاکید دارد.

6.استاندارد ایزو IWA2 استاندارد ویژه مراکز آموزشی

شاید بتوان گفت ایزو IWA2 از مهمترین ایزوهای مراکز آموزشی است. این استاندارد به مجموعه آموزشی کمک می کند تا بین ایزو 9001 و فرایندهای داخل خود ارتباط برقرار کرده و بتواند یک سیستم مدیریت کیفیت آموزش در سازمان خود مستقر کند.

استقرار این استاندارد در آکوزشگاه ها منافعی را به دنبال دارد:

  • نشان دادان و تثبیت جایگاه اموزشگاه از نظراجتماعی و اقتصادی در حیطه فعالیت خود
  • برندسازی از سازمان و جلب اعتماد مشتریان
  • انطباق آموزشگاه با الزامات قانونی و حرفه ای
  • ارتقاء درآمد از طریق کاهش هزینه های به وجود آمده از کیفیت پایین
  • تبیین اعهد مدیران به بهبود مستمر خدمات

7.گواهینامه ایزو 21001 استاندارد ایزو مراکز آموزشی

هفتمین مورد از گواهینامه ایزوهای مراکز آموزشی که می تواند یاری رسان این مراکز باشد، ایزو 21001 است.این گواهینامه راهنمایی هایی برای به کار گرفتن سیستم مدیریت کیفیت در آموزش است. ایزو 21001 موضوعات مرتبط با مووسات و مراکز آموزشی را شامل می شود و دستوراتی برای پیاده سازی الزامات ارائه می دهد. ناگفته نماند که این استاندارد یک استاندارد عمومی کمتر شناخته شده است که برای تمامی سازمان ها و با هر موضوع فعالیتی کاربرد دارد.

جمع بندی در خصوص انواع ایزوهای مراکز آموزشی

ایزودیاکو در جهت آگاه سازی عموم مشاغل، مراکز آموزشی را نیز نادیده نگرفته است. برای بهره مندی از هر یک از ایتاندارد های نام برده و یا دریافت مشاوره رایگان در این خصوص می توانید با شماره تماس مجموعه دیاکو ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را مطرح نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی