شرکت های گواهی کننده ایزو در ایران

شرکت های گواهی کننده ایزو در ایران

بهترین های شرکت های گواهی کننده ایزو در ایران

شرکت های گواهی کننده ایزو در ایران نکته ای است که متقاضیان گواهینامه ایزو به دنبال آن هستند. یکی از مهمترین تصمیماتی که متقاضیان گواهینامه استاندارد ایزو باید اتخاذ کنند این است که از بین فهرست بلند بالای شرکت های صادر کننده ایزو یکی را انتخاب کنند.

به طور معمول متقاضیان استاندارد ایزو در گوگل عبارت هایی نظیر شرکت صادر کننده ایزو را جست و جو می کنند تا نزدیک ترین و معتبرترین مرکز صادر کننده ایزو را بیابند.

به این علت که تعداد شرکت هایی که اقدام به صدور ایزو می کنند متغیر است، نمی توان به طور دقیق عددی مشخصی را بیان کرد. با این وجود می توان گفت بسیاری از مراجع صادر کننده ایزو CB و همچنین مراکز صادر کننده گواهینامه CE که در ایران به نام NB شناخته می شوند، در ایران فعال هستند. گروهی از این مراجع نماینده شرکت های خارجی بوده و گروهی دیگر ایرانی و مورد تایید یکی از مراکز AB از جمله NACI یا ASCB هستند.

در این مقاله بر آنیم تا با تحلیل نیازهای کاربران و شرکت های گواهی کننده ایزو در ایران به بررسی اهمیت شرکت صادر کننده در اعتبار ایزو بپردازیم.

مراکز معتبر که به عنوان شرکت های گواهی کننده ایزو در ایران شناخته می شوند :

  1. شرکت های گواهی کننده ایزو در ایران تحت اعتبار انجمن IAF

برخی از شرکت های فعال در زمینه گواهینامه ایزو ، در یک کشور خارجی دفتر مرکزی داشته و در دیگر کشورها نمایندگی های خود را مستقر می کنند.

مراکزی که اعتبار خود را از AB های معتبری مانند UKAS،ACCREDIA،DAKKS و یا ANAB دریافت می کنند، در کشورهای دیگر نمایندگی تاسیس کرده و خدمات معتبر ارائه می دهند.

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که برخی از این مراکز با وجودی که از دفتر مرکزی خود زیر نظر انجمن IAF دارای تاییدیه هستند، اما از مراجع کشور مقصد نیز گواهی تایید دریافت می کنند. برای مثال شرکتی که اصالتاً زیر نظر ACCREDIA کار می کند در ترکیه باید از AB بومی یغنی TURKAK نیز تاییدیه اخذ کند.

البته هر AB باید از انجمن IAF برای تایید صلاحیت شرکت های CB کسب تکلیف کند، مثلاً ممکن است یک شرکت فقط برای گواهینامه ایزو 9001 شرکتی را تایید کند.

2.شرکت های گواهی کننده ایزو در ایران یا خارج از ایران تحت اعتبار ASCB

برخی از مراجعی که ایزو صادر میکنند  تحت اعتبار AB های هستند که به صورت خصوصی فعالیت می کنند. مهم ترین و معتبرترین AB مرجع ASCB است که از نظر قیمت ها مناسب تر است. البته مدارک تحت اعتبار ASCB از نظر اعتبار در درجه بعد از مراجع CB تحت اعتبار IAF هستتند.

3.مراکز صادر کننده ایزو دارای تاییدیه NACI عضو IAF

مرکز ملی تایید صلاحیت ایران NACI یک AB تحت اعتبار IAF است. NACI در حقیقت مرجعی برای تایید صلاحیت مراکز CB است.

گفتنی است که با نظر به سابقه کوتاه سازمان NACI به عنوان یک مرکز اعتباردهی، تنها برای گواهینامه های ایزو 9001 می تواند CB ها را تایید صلاحیت کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی

تخفیف ویژه انواع گواهینامه های ایزو ISO