ایزو 17025 (استاندارد ایزو آزمایشگاه صنعتی)

ایزو ۱۷۰۲۵ (استاندارد ایزو آزمایشگاه صنعتی)

ایزو ۱۷۰۲۵ (استاندارد ایزو آزمایشگاه صنعتی) :

استاندارد ایزو 17025 چیست؟

استاندارد ایزو 17025 یک گواهینامه استاندارد بین المللی است که مختص آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون طراحی شده است. این استاندارد صلاحیت این دست از آزمایشگاه ها را احراز و تایید می کند. ISO 17025 الزامات لازم را برای احراز و تایید صلاحیت انجام ازمایشات و کالیبراسیون و همینطور انجام نمونه برداری در آزمایشگاه ها تعیین می کند.

اهمیت پیاده سازی استاندارد ISO 17025

چنانچه آزمایشگاه های کالیبراسیون استاندارد ایزو 17025 را مستقر و پیاده سازی کنند، در حقیقت یک سیستم کیفیت را برای نظارت بر فعالیت های آزمون و کالیبراسیون خود به کار می گیرند که سیستم مدیریت کیفیت و الزامات ایزو 9001 را نیز برآورده کرده است.

ایجاد یک سیستم مدیریتی مستقل و متکی بر کیفیت هدفی است که سیستم احراز کیفیت آزمایشگاه یا ISO 17025 دنبال می کند. این هدف به منظور بهره گیری از این استاندارد ترسیم شده است تا آزمایشگاه ها بتوانند خدمات خود را در عالی ترین سطح کیفیت به مشتریان و کاربران ارائه دهند. ضمناً هدف از استقرار این استاندارد آن است که تمامی فعالیت های مدیریتی، تخصصی و فنی آزمایشگاه ها با انطباق بر استانداردهای بین المللی، وجهه خود را نزد مشتریان و گروه های ذینفع ارتقاء دهند.

ارتباط استاندارد ایزو 17025 و سایر استانداردها

توصیه شده است که پیش از اخذ ISO 17025 جهت احراز صلاحیت آزمایشگاه ها، ابتدا اقدام به اخذ و استقرار ایزو 9001 نمایند. زیرا که استاندارد ایزو 9001 پایه ای ترین  عنصر استانداردسازی عرصه جهانی شدن است.

گفتنی است که آزمایشگاه های پزشکی برای استانداردسازی فعالیت خود باید از استاندارد مختص آزمایشگاه های طبی، می بایست از ایزو 15189 که ویژه آن هاست سود ببرند. البته آزمایشگاه های طبی و پزشکی نیز باید ابتدا ایزو 9001 و سپس سیستم مدیریت یکپارچه IMS را در سازمان خود مستقر کنند.

اخذ گواهینامه ایزو 17025، صدور گواهینامه ایزو 17025

هلدینگ بین المللی دیاکو یکی از مطمئن ترین مراجع صدور و اخذ ایزو است. برای اخذ استاندارد ISO 17025 و دیگر استانداردهای بین المللی می توانید از طریق واتسپ یا تلفن های تماس با کارشناسان مجموعه دیاکو در تماس باشید. ضمناً می توانید با ارسال فرم ثبت سفارش ایزو برای کسب گواهینامه مورد نظر خود اقدام نمایید.

برای اخذ ایزو ۱۷۰۲۵ (استاندارد ایزو آزمایشگاه صنعتی) به صورت فوری میتوانید به راحتی و با زدن چند کلیک سفارش دهید تا توسط کارشناسان ما برسی و در کمترین زمان ایزو مد نظر شما اخذ و صادر شود

استاندارد بین المللی ISO 17025 استانداری تخصصی ویژه ی آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون می باشد که به احراز صلاحیت این آزمایشگاه ها می پردازد.

استاندارد ایزو 17025
اخذ استاندارد ایزو 17025

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.